نبرد بین تبلیغات پیامکی و شبکه های اجتماعی! کدام برنده است؟!!
چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶
0 نظر
1527 بازدید

نبرد بین تبلیغات پیامکی و شبکه های اجتماعی! کدام برنده است؟!!

امروزه انواع شبکه های اجتماعی فیس بوک , تلگرام, اینستاگرام و ... وجود دارند که تغییرات زیادی در زندگی ما ایجاد کرده اند و ارتباطاتی را به وجود آورده اند که صرفا ارتباط یک فرد یا فرد دیگری نیست بلکه ارتباطات گروهی و جمعی میباشد. اکنون برای کسب و کار شما کدام یک بهتر است؟! اینکه تبلیغات خود را به شبکه های اجتماعی بسپارید و یا پنل پیامک خریداری کنید. در این مقاله مزایاو معایب هر دو روش را بررسی میکنیم تا نتیجه نهایی گرفته شود.

مزایای تبلیغات پیامکی

در ایران استفاده از خدمات پیام کوتاه از سال 1381 آغاز شد و اپراتور های مخابرات برای ارسال پیام کوتاه از جمله رهیاب , آتیه و مگفا شروع به فعالیت کردند. ارسال اس ام اس روش ساده ای بود که اکثر کاربران تلفن همراه با آن آشنایی داشتندو همچنان نیز محبوبیت خود را نسبت به شبکه های اجتماعی حفظ کرده است.و کاملا شناخته شده بین مردم است. نکته مهمی که در تبلیغات پیامکی وجود دارد این است که برای ارسال اس ام اس شما از مشتریان خود اجازه میگیرد و باآگاهی برای آنها پیامک ارسال میکنیددر نتیجه پیام های شما بین مشتریان شما جایگاه ویژه ای دارند و حتما خوانده میشوند. و همچنین در صورتی که تمایل نداشتند که از خبرنامه پیامکی شما استفاده کنند درخواست قطع این سرویس را میدهند پس پیام های شما برای مشتریانتان به هیچ وجه مزاحمتی ایجاد نمیکند. ارسال پیامک نیاز به دسترسی به اینترنت ندارد و سریع خوانده میشود و نیز هزینه کمی برای شما دارد. پس از خواندن پیامک شما مشتری سریعا به شما جواب میدهد و برای یک نظر سنجی, شما بازخورد لازم را دریافت میکنید. امکان گرفتن گزارش از دیگر مزایای تبلیغات پیامکی است که میتوانید ببینید پیام های شما به دست چه کسانی رسیده است یا نرسیده است.

مهمترین عیب تبلیغات پیامکی

در پنل پیامک امکان ارسال عکس یا فیلم و یا فایلی وجود ندارد و فقط باید به چند سطر نوشته کوتاه و نهایت لینک سایت یاکانال خود اکتفا کنید.

مزایای استفاده از شبکه های اجتماعی

سرعت بالای تکثیر اطلاعات و اشتراک گذاری توسط دیگران باعث میشود که برند شما بین همه شناخته شود. امکان استفاه از انواع قالب های محتوا از جمله عکس یا فیلم . و به این صورت شما ترکیبی از متن وتصویر برای تبلیغات خود داشته باشید.

مهمترین عیب شبکه های اجتماعی

شما گزارش دقیقی ندارید که چه کسانی یا چه تعدادی تبلیغات شما را دیده اند. همچنین درصد بالایی از افراد یا ایمیل های نخوانده دارند یا بسیاری از پست های اینستاگرام را رها میکنند و حتی بسیاری از پیام های تلگرام دیده نمیشوند. چنانچه شما قصد دارید پیامتان حتما خوانده شود ارسال پیامک راه حل بهتری می باشد.

و اما نتیجه نهایی!!

بازاریابی پیامکی هنوز زنده است و پتانسیل قوی دارد . و مختصر تر و مفید تر پیام شما را به گوش مشتریانتان میرساند. توصیه میشود در کنار تبلیغات پیامکی خود با توجه به نوع کسب و کارخود میتوانید از شبکه اجتماعی مناسب نیز استفاده کنید.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر
 

راه ارتباطی

 

[title]

تمامی کالا ها و خدمات این فروشگاه ، برحسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.